Bode spune: „Este regretabil că…” că ce anume?
Că țara asta e condusă de o adunătură de mediocri ca voi? Da este foarte regretabil și vom încerca să remediem acest lucru.
Că președintele Iohannis e lemn Tănase și toate proiectele lui au dus la un stat eșuat? Poate că programul care i-a reușit cel mai bine este România eșuată. Da, vom elimina și această anomalie dacă va reuși suspendarea eșuatului de la Cotroceni.
Că serviciile noastre secrete nu mai sunt demult în slujba poporului, ci în aceea a intereselor străine? Ăsta e din păcate cel mai grav lucru, și va trebui să vină cât mai repede momentul în care lumea trebuie să iasă în stradă ca să ceară socoteală guvernanților care au vândut și distrus țara în acești 30 de ani. Să vedem și noi cine sunt oamenii din spatele ușilor închise ale sistemului care a trădat poporul și țara furând-o fără nici un fel de rușine și mustrare de conștiință, iar azi stau bine mersi ghiftuiți din sudoarea muncii părinților și bunicilor noștri, uitați cu niște pensii de mizerie.
Dacă poporul va veni alături de AUR, există șansa Renașterii Neamului Românesc, iar cu Dumnezeu nu ni se poate întâmpla nimic rău.
Acum mai mult ca niciodată, e nevoie de acest moment de cotitură. Cu noi este Dumnezeu!
Post Scriptum: până atunci, când toate cele de mai sus se vor întâmpla, și sper ca să se întâmple cât mai repede, este regretabil că…poporul încă vă mai suportă.























