ACTUALITATEVIDEO | Peste 100 de arestări la Paris, după ce Franța a...

VIDEO | Peste 100 de arestări la Paris, după ce Franța a învins Marocul în semifinalele Campionatului Mondial din Qatar

Dă mai departe, nu ține doar pentru tine

În timp ce Franța s-a calificat în finala Cupei Mondiale din Qatar, poliția a făcut aproximativ o sută de arestări în noaptea de miercuri spre joi.

După o victorie clară în fața Marocului cu 2 la 0, Franța s-a calificat în finala Cupei Mondiale din Qatar. Poliția, mobilizată a efectuat 167 de arestări în regiunea Parisului.

După cum este tradiția, Champs-Élysées din Paris a servit drept loc de întâlnire pentru mii de suporteri. Au fost 25.000, conform cifrelor comunicate Actu Paris de către Prefectura de Poliție. Ministrul de Interne Gérald Darmanin anunțase anterior desfășurarea a 2.200 de agenți numai pentru capitală și a 5.000 în Île-de-France, conform Actu.

Citești și ajuți! Cumpără cartea: George Soros – puterea din umbră, de David Horowitz și Richard Poe,  vei contribui la susținerea libertății ideilor și implicit, a siteului  R3media.

La Montpellier, în Hérault, un tânăr de 14 ani a murit după ce a fost lovit de un șofer.

Potrivit deputatului Nupes de l’Hérault Nathalie Oziol, faptele s-au petrecut în cartierul popular La Paillade, aceasta regretând că „evenimentul sportiv se încheie într-o tragedie absolută, potrivit news.ro.

CITEȘTE MAI MULT

PARTENERI

Loading RSS Feed

Loading RSS Feed

 

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

38,500FaniÎmi place

CELE MAI CITITE 24 h

Articole RELAȚIONATE