sâmbătă, aprilie 19, 2025
ACTUALITATEUn bărbat internat la „Matei Balș” s-a sinucis aruncându-se pe fereastră

Un bărbat internat la „Matei Balș” s-a sinucis aruncându-se pe fereastră

spot_img

Un bărbat infectat cu coronavirus, internat la spitalul „Matei Balș” din Capitală, s-a sinucis, vineri, aruncându-se pe geam de la etajul al doilea al clădirii, anunță Digi24.

Potrivit sursei citate, conducerea Institutului Național de Boli Infecțioase Matei Balș (INBIMB) a transmis un comunicat de presă prin care anunță incidentul.

”Conducerea INBIMB anunță apariția unui incident regretabil, tradus prin defenestrarea unui pacient, în vârstă de 51 ani, internat cu COVID – 19, dintr-un salon aflat într-una din clădirile Institutului, de la etajul 2 al acesteia. S-a trecut imediat la asistarea pacientului, în vederea asigurării funcțiilor vitale, cu suport maximal, după care a fost transferat la Spitalul Clinic de Urgență București. Colectivul de la INBIMB este devastat emoțional în acest moment și atrage atenția asupra sindroamelor de depresie asociate COVID 19. Au fost anunțate autoritățile și evenimentul a fost înregistrat pe site-ul Autorității  Naționale de Management al Calității în Sănătate (ANMCS)”, se arată în comunicat.

 

CITEȘTE MAI MULT

PARTENERI

Loading RSS Feed

Loading RSS Feed

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

38,500FaniÎmi place

CELE MAI CITITE 24 h

Articole RELAȚIONATE