News Alegeri locale 2020, cursa pentru Capitală. Lista COMPLETĂ candidaților la Primăria Generală...

Alegeri locale 2020, cursa pentru Capitală. Lista COMPLETĂ candidaților la Primăria Generală și la primăriile de sector

În cursa electorală pentru alegerile locale din 27 septembrie, în Capitală sunt înscriși 18 candidați pentru Primăria Generală a Bucureștiului și 85 de candidați pentru primăriile de sector.

În funcție de ordinea pe buletinul de vot stabilită de Biroul electoral de circumscripţie a municipiului București, cei 18 candidați pentru Primăria Generală sunt următorii:

Candidații la Primăria Generală București:

1.Călin Popescu-Tăriceanu (ALDE)

2.Gabriela Firea (PSD)

3. Traian Băsescu (PMP)

4. Ileana Daniela Nănău (PRM)

5. John-Ion Banu (Partidul Naţiunea Română)

6. Claudiu Richard Târziu (AUR-Alianţa pentru Unirea Românilor)

7. Florin Călinescu (Partidul Verde)

8. Radu Ghidău (Partidul Alianţa Naţional Ţărănistă)

9. Bogdan Stanoevici (Partidul Social Democrat Independent)

10. Valentina Bistriceanu (PER)

11. Ilan Laufer (Partidul Forţa Identităţii Naţionale)

12. Sebastian Popescu (Partidul Noua Românie)

13. Alexandru Ion Coita (Partidul Republican din România)

14. Ioan Sîrbu (Alianţa Pro Bucureşti 2020)

15. Nicușor Dan (independent)

16. Octavian Bădescu (independent)

17. Radu Octavian Moraru (independent)

18. Cătălin Ioan Berenghi (independent)

Candidații la primăriile de sector sunt:

Primăria Sectorului 1 (20 de candidați):

1.Daniel Tudorache (PSD) – inginer, actual primar

2. Ioana-Felicia Constantin (PMP) – economist

3. Amalia Nenovici (Partidul Alianţa Liberalilor şi Democraţilor) – jurist

4. Adina-Magdalena Alberts (Alianţa Pro Bucureşti 2020) – medic

5. Crina-Veronica Mechno (Partidul Verde) – economist

6. Mădălina-Andreea Mustăreaţă (Partidul Social Democrat Independent) – avocat

7. Adriana-Cristina Bahmuţeanu (Partidul Ecologist Român) – jurnalist

8. Andrei-Dominic Gerea (Partidul Puterii Umaniste – Social-Liberal) – economist

9. Mioara Sabina Ciulu (Partidul Forţa Identităţii Naţionale) – specialist în relaţii internaţionale

10. Marian Orlando Culea (ADER) – avocat

11.Emanuel Onoriu (Mişcarea Patrioţilor Români) – teolog

12. Jaqueline-Marilena Lazăr Şerbănescu (Partidul României Europene) – economist

13. Gabriel-Ciprian Ciceu (Partidul RE:START România) – manager

14. Florin Toader (Partidul Alternativa pentru Demnitate Naţională) – director de imagine

15. Remus Bogdan Mamoc (Partidul România Mare) – referent specialitate

16. Clotilde-Marie-Brigitte Armand (Alianţa USR PLUS susținută de PNL) – inginer

17. Elena Curic (Partidul Naţiunea Română) – jurist

18. Andrei Emil Dîrlău (Alianţa pentru Unirea Românilor) – economist

19. Daniel Bucura (independent) – economist

20.Tudor-Helmut Schinagel-Costea (independent) – arhitect

Primăria Sectorului 2 (16 candidați):

1. Dan Cristian Popescu (PSD) – matematician, actual viceprimar al Sectorului 2

2. Marian Cătălin Militaru (PMP) – jurist

3. Ramona Ioana Mezei (ALDE) – jurnalist

4. Cătălin Bogdan Faust (Partidul României Europene) – psiholog

5. Ana-Maria Mihai (Alianţa pentru Unirea Românilor) – medic stomatolog

6. Cătălin Iordache (Partidul RE:START România) – jurist

7.Petre Spîrleanu (PRM) – ofițer în rezervă

8. Marius Cosmescu (Partidul Alianţa pentru Educaţie şi Reformă) – administrator

9. Niculae Pupăză (Partidul Social Democrat Independent) – jurist

10.Mihai Datcu (Partidul Oamenilor Credincioşi) – şofer

11.Corina Pînzaru (Mişcarea Patrioţilor Români) – inginer

12. Constantin Gabriel Ureche (PER) – antrenor

13. Daniel Scurtu (Partidul Forţa Identităţii Naţionale) – economist

14. Radu Nicolae Mihaiu (Alianţa USR PLUS susținută de PNL) – programator

15. Neculai Onţanu (Alianţa Electorală ADER-PPU social-liberal) – sociolog

16. Florin Manea (Alianţa Pro Bucureşti 2020) – inginer

Primăria Sectorului 3 (13 candidați):

1.Bogdan Valentin Brătianu (ALDE) – grafician

2.George Mihail Neamţu (PMP) – lector universitar

3.Adrian Moraru (PNL, susținut de Alianța USR PLUS) – director IPP

4.Aurelian Bădulescu (PSD) – avocat, în prezent viceprimar general

5.Andra Elena Triţă (Partidul Forţa Identităţii Naţionale) – antreprenor

6. Florin Drăgan (Mişcarea Patrioţilor Români) – licenţiat în drept

7.Andrei Nicolas Pleşea (PER) – economist

8. Mihaela Cristina Mostavi (Partidul ADER la Democraţie, Educaţie şi Reconstrucţie)

9. Ştefan Ovidiu Dima (Alianţa pentru Unirea Românilor) – inginer

10.Robert Negoiţă (Alianţa Pro Bucureşti 2020) – jurist, actualul primar al Sectorului 3

11. Corneliu Ştefan (PRM) – jurist

12. Maria Magdalena Nicula (Partidul României Europene) – jurist

13. Ulise Toader (PPU social-liberal) – diplomat

Primăria Sectorului 4 (9 candidați):

1. Ştefănel Dan Marin (PMP) – politolog

2. Adrian Vlad Chiotan (ALDE) – jurist

3. Daniel Băluţă (PSD) – medic, actualul primar

4. Ovidiu Zară (PER) – economist

5.Elena Simona Spătaru (Alianța USR PLUS, susținută de PNL) – avocat

6. Vasile Negrilă (Partidul Social Democrat Independent) – jurist

7. Gabriel Liviu Ispas (Pro România) – avocat

8. Simion Dan Călina (PRM) – economist

9. Constantin Titian Filip (independent) – medic

Primăria Sectorului 5 (11 candidați):

1.Cătălin Lucian Iliescu (PMP) – inginer

2.Cristian Tudor Băcanu (PNL, susținut de Alianța USR PLUS) – avocat

3. Daniel Florea (PSD) – jurist, actualul primar

4.Ion Valentin Voicu (ALDE) – inginer, actual consilier general

5. Adrian Fundeneanu (Partidul Neamul Românesc) – antreprenor

6.Florin Ciomag (Mişcarea Alianţa Patrioţilor Români) – antreprenor

7.Ştefan Pirpiliu (Alianţa Pro Bucureşti 2020) – inginer

8. Cristian Piedone Popescu (Partidul Puterii Umaniste) – economist

9. Octavian Mirea (Partidul Ader la Democraţie Educaţie şi Reconstrucţie) – inginer

10. Adrian Ion Urichianu (PRM) – profesor

11. Marian Daniel Vanghelie (Partidul Social Democrat Independent) – technician

Primăria Sectorului 6 (16 candidați):

1.Ştefan Viorel Florescu (PMP)

2.Ciprian Ciucu (PNL, susținut de Alianța USR PLUS) – președintele ANFC

3.Tudor Tim Ionescu (ALDE) – actual consilier general

4.Gabriel Mutu (PSD) – actualul primar

5. Anca Elena Bălăşoiu (Alianța Pro București 2020)

6. Danil Tulugea (PRM)

7. Radu Lucian Dinu (Partidul Forţa Identităţii Naţionale)

8. Georgel Tudoraşcu – Partidul Puterii Umaniste (social liberal)

9. Florina Bogdana Popescu (Mişcarea Patrioţilor Români)

10. Bogdan Gabriel Iofciu (Partidul ADER la Democraţie, Educaţie şi Reconstrucţie)

11. Alexandra Diana Gheorghe-Iovu (Partidul RE:START România)

12. Călin Tudose (PER)

13. Viorica Elisabeta Lupu (Alianţa pentru Unirea Românilor)

14. Vlad Alexandru Iancu (Partidul Social Democrat Independent)

15. Cătălin Liviu Amiroaie (Alianţa Creştin Democrată)

16. Mihai Daneş – independent

Dragi prieteni,

dacă doriți o presă independentă, trebuie s-o susțineți. În România, mediul economic este conectat la sistemul globalist și nu există, precum în Statele Unite sau alte țări, companii care să-și asume cauze conservatoare și/sau naționale.

Recenta criză a arătat câtă nevoie există pentru o presă independentă, care să nu depindă de subvențiile guvernamentale și de banii multinaționalelor.

Nimeni nu-mi „editează” ideile și materialele publicate. Sunt un om liber. Dacă dorești să ai ce citi în continuare, contribuie și tu printr-o donație, oricât de mică. Împreună, putem reuși multe.

Mulțumesc.

Mihai Șomănescu
Publisher R3Media

MAI MULTE DE LA ACELAȘI AUTOR

IMPORTANT

Campania R3Media a strâns 3.440 de lei din cei 17.561 lei...

Dragi prieteni ai R3Media, sunteți extraordinari! Campania de donații pentru luna septembrie s-a încheiat ieri cu un bilanț care mi-a depășit așteptările: din necesarul de...

Cele mai citite

Articole relaționate